Proces tegen DOKO in Raamovereenkomst Aankoop Computers Apple beslecht in rechtbank
De rechtzaak van Lab9 tegen DOKO vzw rond de Raamovereenkomst Aankoop Computers Apple werd na bijna 3 jaar en 4 processen voor de 4de keer beslecht in het voordeel van DOKO vzw. De rechtbank stelt geen onwettigheden vast en concludeerde dat DOKO correct heeft gehandeld. Hiermee komt een einde aan deze gerechtelijke saga.
In het gunningsonderzoek werd de offerte van Lab9 door DOKO in april 2023 als substantieel onregelmatig beoordeeld. Lab9 stapte vervolgens naar de rechtbank in een poging om de gunning teniet te doen. Daarmee hoopten ze te bereiken dat de opdracht niet aan Econocom kon worden gegund, zodat zij opnieuw kans maakten op de opdracht.
Na juridische consultatie volgde DOKO vzw deze redenering niet en sloot de overeenkomst met Econocom. De rechtbank bevestigde uiteindelijk dat DOKO een zorgvuldig en degelijk onderzoek had uitgevoerd, en dat het voor DOKO redelijk was te besluiten dat de prijzen van Econocom niet abnormaal waren. DOKO vzw, overtuigd van zijn correcte aanbesteding, koos om te gunnen en zo haar leden niet zonder oplossing te zetten. De procedure heeft DOKO uiteindelijk ongeveer 20.000 euro gekost.
in Doko
Ann Walterus
6 februari, 2026